| Part Number | EXB2HVR000V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 632250 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film Array 0 Ohm ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Networks and Arrays |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EXB2HVR000V |
| Datasheet download |
| Part Number | EXB2HVR000V |
|---|---|
| Case Style | Molded |
| Rad Hard | No |
| Terminal Pitch | 0.5 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Termination Style | Convex |
| Case Size | 1506 |
| Technology | Thick Film |
| Product Dimensions | 3.8 x 1.6 x 0.45 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Resistance Value | 0 Ohm |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 0.45 mm |
| Product Length | 3.8 mm |
| Product Weight | 9 mg |
| Replacement Part Number | PART-EXB2HVR000V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | Res Thin Film NET 10K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Paper T R Download PDF datasheet for MNR04M0APJ103.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 3.3 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB2HV3R3JV.pdf |
|
ROHM | RES NTWK ARRAY 100K OHM 1 16W 5% 1206 8 ELEMENT SMD Download PDF datasheet for MNR35J5RJ104.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 15 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex SMD Punched Paper T R Download PDF datasheet for EXBU28150JX.pdf |
|
Panasonic | RES ARRAY ANTI-SULFURATED 0402X4R 24 OHM 5% SMD Download PDF datasheet for EXB-U28240JX.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film NET 33K Ohm 2% 1.2W \u00b1100ppm \u00b0C BUS Molded 16-Pin DIP Gull Wing SMD T R Download PDF datasheet for SOMC160133K0GRZ.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 100K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXBV8V104JV.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 1K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB-38V102JV.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 100 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 0502(4 X 0201) Flat SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB18V101JX.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film Network 5K 10K Ohm 0.1% 1 5W \u00b125ppm \u00b0C VOLT D Molded 3-Pin Gull Wing SOT-23 SMD T R Download PDF datasheet for MPMT50011002BT1.pdf |