| Part Number | EXB38V471JV |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 281410 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film Array 470 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Networks and Arrays |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EXB38V471JV |
| Datasheet download |
| Part Number | EXB38V471JV |
|---|---|
| Technology | Thick Film |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 0.5 mm |
| Lead Finish | Tin |
| Terminal Pitch | 0.8 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Power Rating per Resistor | 1/16 W |
| Resistance Value | 470 Ohm |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Rad Hard | No |
| Case Style | Molded |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 5 % |
| Case Size | 1206 |
| Termination Style | Convex |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Product Weight | 7 mg |
| Replacement Part Number | PART-EXB38V471JV |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Res Thick Film Array 560 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB38V561JV.pdf |
|
Vishay | VISNOMCT16031003CT1 NOMCT 16P ISO 100K . Download PDF datasheet for NOMCT16031003CT1.pdf |
|
ROHM | Res Thin Film NET 50 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Paper T R Download PDF datasheet for MNR18E0APJ500.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 2.25W \u00b1100ppm \u00b0C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole Download PDF datasheet for 4116R-1-103LF.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film NET 47K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C BUS Molded 10-Pin 2512 Concave SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for EXBA10P473J.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 33 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB-N8V330JX.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film NET 1K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex SMD Paper T R Download PDF datasheet for MNR14E0APJ102.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 1.5K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB38V152JV.pdf |
|
CTS | Res Thick Film Array 10K Ohm 5% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C BUS Molded 10-Pin 2512 Concave SMD Plastic T R Download PDF datasheet for 745C101103JP.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film NET 150K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C BUS Molded 10-Pin 1608 Concave SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXBE10C154J.pdf |