| Part Number | EXBA10P474J |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 202040 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film NET 470K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C BUS Molded 10-Pin 2512 Concave SMD Embossed Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Networks and Arrays |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EXBA10P474J |
| Datasheet download |
| Part Number | EXBA10P474J |
|---|---|
| Technology | Thick Film |
| Terminal Pitch | 1.27 mm |
| Package Type | SMD |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Number of Resistors | 8 |
| Lead Finish | Tin |
| Type | Network |
| Product Dimensions | 6.4 x 3.1 x 0.55 mm |
| Case Size per Element | |
| Failure Rate | |
| Military Standard | |
| Termination Style | Concave |
| Power Rating per Resistor | 1/16 W |
| Resistance Value | 470 kOhm |
| Rad Hard | No |
| Case Size | 2512 |
| Circuit Designator | BUS |
| Case Style | Molded |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 5 % |
| Number of Terminals | 10 |
| Product Depth | 3.1 mm |
| Product Height | 0.55 mm |
| Product Length | 6.4 mm |
| Product Weight | 40 mg |
| Replacement Part Number | PART-EXBA10P474J |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
CTS | Res Thick Film Array 270 Ohm 5% 2 5W \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin Concave 2008 SMD Plastic T R Download PDF datasheet for 743C083271JPTR.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film NET 4.7K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C BUS Molded 10-Pin 1206 Concave SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXBD10C472J.pdf |
|
NIC Components | Res Thick Film Array 1K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206 Concave SMD Paper T R Download PDF datasheet for NRSN06I4J102TRF.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 3.9K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB38V392JV.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film NET 10K Ohm 1K Ohm 0.1% 2 5W \u00b125ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin Gull Wing SOIC SMD T R Download PDF datasheet for HTRN10-1T5.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 1.5K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB24V152JX.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film NET 1M Ohm 2% 1.28W \u00b1100ppm \u00b0C ISOL Molded 16-Pin SOM Gull Wing SMD T R Download PDF datasheet for 4816P-1-105LF.pdf |
|
ROHM | RES NTWK ARRAY 100 OHM 1 16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD Download PDF datasheet for MNR18E0APJ101.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 1K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB2HV102JV.pdf |
|
NIC Components | NICNRSNLA4I4J430TRF RES ARRAY-5% 43OHM 0 - |