| Part Number | EXBU28470JX |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 323870 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film Array 47 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex SMD Punched Paper T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Networks and Arrays |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EXBU28470JX |
| Datasheet download |
| Part Number | EXBU28470JX |
|---|---|
| Case Size | 0804 |
| Termination Style | Convex |
| Product Dimensions | 2 x 1 x 0.35 |
| Circuit Designator | ISOL |
| Military Standard | |
| Failure Rate | |
| Number of Resistors | |
| Package Type | |
| Number of Terminals | |
| Rad Hard | No |
| Power Rating per Resistor | 1/16 W |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Terminal Pitch | 0.5 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Case Style | Molded |
| Technology | Thick Film |
| Mounting | Surface Mount |
| Resistance Value | 47 Ohm |
| Case Size per Element | 0402 |
| Type | Array |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Pin Count | 8 |
| Supplier Package | 0804 |
| Termination Material | Silver|Palladium |
| Product Depth | 1 mm |
| Product Height | 0.35 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Product Weight | 2 mg |
| Replacement Part Number | PART-EXBU28470JX |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Res Thick Film Array 220 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB28V221JX.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film NET 4.7K Ohm 5% 1.08W \u00b1100ppm \u00b0C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for M8340109K4701JCD03.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 10K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 0502(4 X 0201) Flat SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB18V103JX.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 2K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB24V202JX.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film Network 4.7K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 10-Pin 2512 Convex 2512 SMD Embossed T R Download PDF datasheet for MNR35J5RJ472.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1.13W \u00b1100ppm \u00b0C BUS Molded 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Download PDF datasheet for 4309R-101-473LF.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 33 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB-2HV330JV.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film Network 2K 8K Ohm 1% 1 5W \u00b125ppm \u00b0C VOLT D Molded 3-Pin Gull Wing SOT-23 SMD T R Download PDF datasheet for MPMT20018001FTS.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film NET 47 Ohm 1 Ohm 1W \u00b1250ppm \u00b0C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for 4608X-102-470LF.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 1W \u00b1100ppm \u00b0C BUS Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Download PDF datasheet for 4308R-101-223LF.pdf |