| Part Number | EXBV8V431JV |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 191860 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film Array 430 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Networks and Arrays |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EXBV8V431JV |
| Datasheet download |
| Part Number | EXBV8V431JV |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 0.6 mm |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Case Size | 1206 |
| Power Rating per Resistor | 1/16 W |
| Resistance Value | 430 Ohm |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Style | Molded |
| Lead Finish | Tin |
| Termination Style | Concave |
| Terminal Pitch | 0.8 mm |
| Technology | Thick Film |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Product Weight | 10 mg |
| Replacement Part Number | PART-EXBV8V431JV |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Res Thick Film Array 3.3K Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Concave SMD Paper T R Download PDF datasheet for CAT16-3301F4LF.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 1K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB-V8V102JV.pdf |
|
Panasonic | RES, SM 27 OHM 2X0201 (CVX) 5% 1 32W AS - |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 100 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXBN8V101JX.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 30K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 4-Pin 0606(2 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXBV4V303JV.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 20 Ohm 1% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex SMD Punched Paper T R Download PDF datasheet for EXBU2820R0FX.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film NET 10K Ohm 10K Ohm 0.1% 1 5W \u00b125ppm \u00b0C VOLT D Molded 3-Pin SOT-23 Gull Wing SMD T R Download PDF datasheet for MPMT2002AT1.pdf |
|
Panasonic | RES ARRAY ANTI-SULFURATED 0201X2R 24 OHM 5% SMD Download PDF datasheet for EXB-U14240JX.pdf |
|
Bourns | Res Thin Film NET 10K Ohm 0.1% 1.28W \u00b125ppm \u00b0C ISOL Molded 16-Pin SOM Gull Wing SMD Download PDF datasheet for 4816T-1-1002BCB.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film NET 10K Ohm 5% 13 40W \u00b1100ppm \u00b0C BUS Ceramic 14-Pin Flat Flat SMD Tube Download PDF datasheet for M8340103K1002JBD05.pdf |