EZJZ0V180HA Panasonic
EZJZ0V180HA Images
Please contact us for more photos of EZJZ0V180HA
Part Number EZJZ0V180HA
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var MLV 11VDC 10A 18V 0402 SMD Paper T R
Category Circuit Protection
Family Varistor
ROHS Compliant Yes
MSL Level EZJZ0V180HA
Datasheet download EZJZ0V180HA.pdf
Request Quotation for EZJZ0V180HA
EZJZ0V180HA Specifications
Part Number EZJZ0V180HA
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Size Code 402
Capacitance Value 150 pF
Rad Hard No
Varistor Voltage 18 V
Operating Temperature -40 to 85 °C
Technology Multi-Layer
Lead Finish Tin
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm