| Part Number | EZJZ0V500AA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 309880 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Var MLV 5VDC 50V 0402 SMD Paper T R |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Varistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EZJZ0V500AA |
| Datasheet download |
| Part Number | EZJZ0V500AA |
|---|---|
| Technology | Multi-Layer |
| Varistor Voltage | 50 V |
| Capacitance Value | 3 pF |
| Lead Finish | Tin |
| Size Code | 402 |
| Product Dimensions | 1 x 0.5 x 0.5 mm |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Replacement Part Number | PART-EZJZ0V500AA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | MLV SMD 1812 NISN 95V TAPE E3 - |
|
AVX | Var MLV 42VAC 60VDC 250A 76V 1210 SMD T R Download PDF datasheet for VC121060J121DP.pdf |
|
Panasonic | Var 210VAC 270VDC 1750A 330V Radial Bulk Download PDF datasheet for ERZV07D331.pdf |
|
Panasonic | Var MLV 30VDC 10A 42V 0402 SMD Paper T R Download PDF datasheet for EZJ-Z0V420WA.pdf |
|
TDK | Var MOV 320VAC 420VDC 20000A 510V Pin Bulk Download PDF datasheet for B72225T4321K101.pdf |
|
Panasonic | Var 210VAC 270VDC 6000A 330V Radial Bulk Download PDF datasheet for ERZV14D331CS.pdf |
|
TDK | Var MOV 250VAC 320VDC 1200A 390V Radial T R Download PDF datasheet for B72207S251K111.pdf |
|
TDK | Var 30VAC 38VDC 300A 47V 1210 SMD Blister T R Download PDF datasheet for B72530E300K62.pdf |
|
Panasonic | Var 300VAC 385VDC 3500A 470V Radial Bulk Download PDF datasheet for ERZV10V471CS.pdf |
|
Panasonic | Var 175VAC 225VDC 1750A 270V Radial Bulk Download PDF datasheet for ERZV07D271.pdf |