| Part Number | LNJ947W8CRA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 330220 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | LED Uni-Color Blue 465nm Chip LED 2-Pin 1005 |
| Category | Lighting |
| Family | LEDs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LNJ947W8CRA |
| Datasheet download |
| Part Number | LNJ947W8CRA |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Supplier Package | 1005 |
| Screening Level | Industrial |
| Reverse Voltage | 5 V |
| Product Dimensions | 1 x 0.5 x 0.2 |
| Lens Dimensions | 0.7 x 0.5 mm |
| Pin Count | 2 |
| Peak Wavelength | 465 nm |
| Rad Hard | No |
| Package | 1005 |
| Replacement Part Number | PART-LNJ947W8CRA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | LED IrLED 950nm 2-Pin Download PDF datasheet for SIM-20ST.pdf |
|
Broadcom | LED Bi-Color Green Red 565nm 635nm 8-Pin DIP Download PDF datasheet for HLMP-2965.pdf |
|
Kingbright | LED Uni-Color Green 574nm 2-Pin Chip LED T R Download PDF datasheet for KPT-1608CGCK.pdf |
|
OSRAM Opto Semiconductors | LED, SMD, GW JCLPS2.EM, White, T R 0.6k Download PDF datasheet for GW JCLPS2.EM-GUHQ-XX37-1.pdf |
|
OSRAM Opto Semiconductors | LED Uni-Color Yellow 591nm 2-Pin SMT T R Download PDF datasheet for LY M676-R2T1-26.pdf |
|
OSRAM Opto Semiconductors | Q65111A0103 EMITTER - |
|
Broadcom | LED Uni-Color Blue 468nm Chip LED 2-Pin PLCC T R Download PDF datasheet for HSMN-A100-S4YJ1.pdf |
|
Everlight | EVLMV57164 ELB1001IDA L18 LED UNI-COLOR - |
|
GW T3LTF1.DM-MPMQ-28S5-1-15-T02 OSRAM Opto Semiconductors |
OOSGW T3LTF1.DM-MPMQ-28S5-1-15-T02 Q6511 - |
|
ROHM | LED IrLED 950nm 2-Pin Download PDF datasheet for SIM-22ST.pdf |