| Part Number | AZ1117H-5.0V |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 135280 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | AZ1117H-5.0V SOT-22.. New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 1 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | AZ1117H-5.0V |
| Datasheet download |
| Part Number | AZ1117H-5.0V |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | SOT-22.. |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-AZ1117H-5.0V |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-AZ1117H-5.0V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | AD7376AR100 SOP16 New Original Download PDF datasheet for AD7376AR100.pdf |
|
PART ELECTRONICS | AD7874ARZ SOP New Original Download PDF datasheet for AD7874ARZ.pdf |
|
PART ELECTRONICS | AM7411P-T1-PF QFN8 New Original Download PDF datasheet for AM7411P-T1-PF.pdf |
|
PART ELECTRONICS | CY8CKIT-002MiniProg3 Original Package New Original Download PDF datasheet for CY8CKIT-002MiniProg3.pdf |
|
PART ELECTRONICS | AM2148-55PC DIP New Original Download PDF datasheet for AM2148-55PC.pdf |
|
PART ELECTRONICS | CXD2954ATM-TL SSOP New Original Download PDF datasheet for CXD2954ATM-TL.pdf |
|
PART ELECTRONICS | APL5156KAI-TRG SOP8 New Original Download PDF datasheet for APL5156KAI-TRG.pdf |
|
PART ELECTRONICS | AT45DB081B-TU TSOP New Original Download PDF datasheet for AT45DB081B-TU.pdf |
|
PART ELECTRONICS | CM8662ISTR SMD8 New Original Download PDF datasheet for CM8662ISTR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | CY7C245-45WC DIP New Original Download PDF datasheet for CY7C245-45WC.pdf |