| Part Number | BUK7635-55A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 668400 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | BUK7635-55A TO263 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 1 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BUK7635-55A |
| Datasheet download |
| Part Number | BUK7635-55A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | TO263 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-BUK7635-55A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-BUK7635-55A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | ASC375AVEF SOP New Original Download PDF datasheet for ASC375AVEF.pdf |
|
PART ELECTRONICS | AM21L48-45DC DIP New Original Download PDF datasheet for AM21L48-45DC.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ASC2001AC-BC BGA New Original Download PDF datasheet for ASC2001AC-BC.pdf |
|
PART ELECTRONICS | BZX84C5V6-V-GS085.6V SOT23 New Original Download PDF datasheet for BZX84C5V6-V-GS085.6V.pdf |
|
PART ELECTRONICS | 9L12 SO8 New Original Download PDF datasheet for 9L12.pdf |
|
PART ELECTRONICS | C1595 QFN New Original Download PDF datasheet for C1595.pdf |
|
PART ELECTRONICS | CD82C59 DIP New Original Download PDF datasheet for CD82C59.pdf |
|
PART ELECTRONICS | AM50P02-16D-T1-PF SOT-25.. New Original Download PDF datasheet for AM50P02-16D-T1-PF.pdf |
|
PART ELECTRONICS | AD760AQ DIP New Original Download PDF datasheet for AD760AQ.pdf |
|
PART ELECTRONICS | CKV05 SOP-8 New Original Download PDF datasheet for CKV05.pdf |