| Part Number | DSS2X160-01A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 315250 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | DSS2X160-01A Original Package New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DSS2X160-01A |
| Datasheet download |
| Part Number | DSS2X160-01A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | Original Package |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-DSS2X160-01A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-DSS2X160-01A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | K4M28323LH-HN75 FBGA New Original Download PDF datasheet for K4M28323LH-HN75.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IRF7314TR SOP8 New Original Download PDF datasheet for IRF7314TR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ICM7555MTV/883 CAN8 New Original Download PDF datasheet for ICM7555MTV/883.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IXFN50N80Q2 Original Package New Original Download PDF datasheet for IXFN50N80Q2.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DV34118N DIP New Original Download PDF datasheet for DV34118N.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ICL7217IJI CDIP New Original Download PDF datasheet for ICL7217IJI.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FDP6035AL TO-220 New Original Download PDF datasheet for FDP6035AL.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HGTG11N120CND TO-247 New Original Download PDF datasheet for HGTG11N120CND.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HI1-303/883 CDIP New Original Download PDF datasheet for HI1-303/883.pdf |
|
PART ELECTRONICS | KD110F-40 Original Package New Original Download PDF datasheet for KD110F-40.pdf |