| Part Number | EMB40P06A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 376160 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | EMB40P06A QFP60 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EMB40P06A |
| Datasheet download |
| Part Number | EMB40P06A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | QFP60 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-EMB40P06A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-EMB40P06A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | IDT7007-S35J PLCC-6.. New Original Download PDF datasheet for IDT7007-S35J.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FX204J CDIP-2.. New Original Download PDF datasheet for FX204J.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ISD4003-06MSY SOP New Original Download PDF datasheet for ISD4003-06MSY.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DS1666S-100 SOP-16 New Original Download PDF datasheet for DS1666S-100.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DM13C. SOP24 New Original Download PDF datasheet for DM13C..pdf |
|
PART ELECTRONICS | INA111APG4 DIP-8 New Original Download PDF datasheet for INA111APG4.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HAT2285WP WPAK New Original Download PDF datasheet for HAT2285WP.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HMC208MS8 MSOP8 New Original Download PDF datasheet for HMC208MS8.pdf |
|
PART ELECTRONICS | KIA6901P DIP8 New Original Download PDF datasheet for KIA6901P.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ICL7660ESA+T SOP8 New Original Download PDF datasheet for ICL7660ESA+T.pdf |