| Part Number | FCX790A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 511450 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | FCX790A SOT89 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FCX790A |
| Datasheet download |
| Part Number | FCX790A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | SOT89 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-FCX790A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-FCX790A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | ICL7611BCSA+ SOP New Original Download PDF datasheet for ICL7611BCSA+.pdf |
|
PART ELECTRONICS | GM82C803CN QFP100 New Original Download PDF datasheet for GM82C803CN.pdf |
|
PART ELECTRONICS | L293D-1LF DIP New Original Download PDF datasheet for L293D-1LF.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HVLED085 SOP16 New Original Download PDF datasheet for HVLED085.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ICS455R-01 SSOP New Original Download PDF datasheet for ICS455R-01.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IS42S16800E-7BL BGA New Original Download PDF datasheet for IS42S16800E-7BL.pdf |
|
PART ELECTRONICS | L2B0056 QFP New Original Download PDF datasheet for L2B0056.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DAC1007LCN DIP20 New Original Download PDF datasheet for DAC1007LCN.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ECG002B-1000 SOT-89 New Original Download PDF datasheet for ECG002B-1000.pdf |
|
PART ELECTRONICS | LC4032ZC-75MN6 BGA New Original Download PDF datasheet for LC4032ZC-75MN6.pdf |