| Part Number | FDS6975A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 370970 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | FDS6975A SOP-8 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FDS6975A |
| Datasheet download |
| Part Number | FDS6975A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | SOP-8 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-FDS6975A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-FDS6975A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | GCA325DB-a Original Package New Original Download PDF datasheet for GCA325DB-a.pdf |
|
PART ELECTRONICS | L6205N DIP20 New Original Download PDF datasheet for L6205N.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IRKE166-12 Original Package New Original Download PDF datasheet for IRKE166-12.pdf |
|
PART ELECTRONICS | K4S281632I SSOP New Original Download PDF datasheet for K4S281632I.pdf |
|
PART ELECTRONICS | G3967M SIP-5 New Original Download PDF datasheet for G3967M.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EPM7512BQC208-7 QFP New Original Download PDF datasheet for EPM7512BQC208-7.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ICM110UKA LCC New Original Download PDF datasheet for ICM110UKA.pdf |
|
PART ELECTRONICS | H920 TSSOP8 New Original Download PDF datasheet for H920.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IDT5962-8866202XA CDIP New Original Download PDF datasheet for IDT5962-8866202XA.pdf |
|
PART ELECTRONICS | LC4512V-75FTN256-10I BGA256 New Original Download PDF datasheet for LC4512V-75FTN256-10I.pdf |