| Part Number | G5V-2-H1-6V |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 337950 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | G5V-2-H1-6V DIP New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | G5V-2-H1-6V |
| Datasheet download |
| Part Number | G5V-2-H1-6V |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | DIP |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-G5V-2-H1-6V |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-G5V-2-H1-6V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | EP2S90F1508C3 BGA/ New Original Download PDF datasheet for EP2S90F1508C3.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EP610DM/883B CWDIP New Original Download PDF datasheet for EP610DM/883B.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DS1100L SOP8 New Original Download PDF datasheet for DS1100L.pdf |
|
PART ELECTRONICS | GRM42-2B155K16 Original Package New Original Download PDF datasheet for GRM42-2B155K16.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DDP1010 BGA New Original Download PDF datasheet for DDP1010.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HCNW2611 SOP New Original Download PDF datasheet for HCNW2611.pdf |
|
PART ELECTRONICS | JM38510/11603BCA CDIP-1.. New Original Download PDF datasheet for JM38510/11603BCA.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IMP2014-3.0JUK/T SOT23-.. New Original Download PDF datasheet for IMP2014-3.0JUK/T.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ICL7660AMJA/883B CDIP New Original Download PDF datasheet for ICL7660AMJA/883B.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DB155 Original Package New Original Download PDF datasheet for DB155.pdf |