| Part Number | G6S-2-DC5V |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 641020 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | G6S-2-DC5V DIP New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | G6S-2-DC5V |
| Datasheet download |
| Part Number | G6S-2-DC5V |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | DIP |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-G6S-2-DC5V |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-G6S-2-DC5V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | L7805CV/TO-220/ST TO-220 New Original Download PDF datasheet for L7805CV/TO-220/ST.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DS1804Z-100 SOP8 New Original Download PDF datasheet for DS1804Z-100.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HAT2050R-EL-E SOP-8 New Original Download PDF datasheet for HAT2050R-EL-E.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ISL6840IU MSOP-8 New Original Download PDF datasheet for ISL6840IU.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DL1005C QFP128 New Original Download PDF datasheet for DL1005C.pdf |
|
PART ELECTRONICS | JQX-59F-AC220V null New Original Download PDF datasheet for JQX-59F-AC220V.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HSP45102ST-33Z SOP-24 New Original Download PDF datasheet for HSP45102ST-33Z.pdf |
|
PART ELECTRONICS | H1160T SOP40 New Original Download PDF datasheet for H1160T.pdf |
|
PART ELECTRONICS | JM38510/32702BCA CDIP-1.. New Original Download PDF datasheet for JM38510/32702BCA.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DAS952R DIP-40 New Original Download PDF datasheet for DAS952R.pdf |