| Part Number | G760A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 243330 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | G760A SOP-8 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | G760A |
| Datasheet download |
| Part Number | G760A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | SOP-8 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-G760A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-G760A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | EL7532IYZ MSOP-1.. New Original Download PDF datasheet for EL7532IYZ.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DAC8800FP Original Package New Original Download PDF datasheet for DAC8800FP.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DJLXT971ALEA4 LQFP64 New Original Download PDF datasheet for DJLXT971ALEA4.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DS8855N DIP New Original Download PDF datasheet for DS8855N.pdf |
|
PART ELECTRONICS | KM2865AP-25 DIP-28.. New Original Download PDF datasheet for KM2865AP-25.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IR3740MR QFN New Original Download PDF datasheet for IR3740MR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | LB1834 SOP16 New Original Download PDF datasheet for LB1834.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IDT72V255LA15PF DIP New Original Download PDF datasheet for IDT72V255LA15PF.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DMG6898LSD SO-8 New Original Download PDF datasheet for DMG6898LSD.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EXA40-24S2V75-V Original Package New Original Download PDF datasheet for EXA40-24S2V75-V.pdf |