| Part Number | GL1117A-1.8V |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 575900 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | GL1117A-1.8V SOT-22.. New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | GL1117A-1.8V |
| Datasheet download |
| Part Number | GL1117A-1.8V |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | SOT-22.. |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-GL1117A-1.8V |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-GL1117A-1.8V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | ICS552R-01LN SSOP New Original Download PDF datasheet for ICS552R-01LN.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EPM5192JC-ES PLCC New Original Download PDF datasheet for EPM5192JC-ES.pdf |
|
PART ELECTRONICS | KIA78L24F SOT-89 New Original Download PDF datasheet for KIA78L24F.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HAT2131R-EL-E SOP-8 New Original Download PDF datasheet for HAT2131R-EL-E.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ES6018F QFP New Original Download PDF datasheet for ES6018F.pdf |
|
PART ELECTRONICS | L78L10ACU SOT-89 New Original Download PDF datasheet for L78L10ACU.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IR062HD420P2 ZIP7 New Original Download PDF datasheet for IR062HD420P2.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IBM43RCJ0008 BGA New Original Download PDF datasheet for IBM43RCJ0008.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HM6116LP-70 DIP New Original Download PDF datasheet for HM6116LP-70.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EPF6016QC208-3N QFP New Original Download PDF datasheet for EPF6016QC208-3N.pdf |