| Part Number | ICL7665A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 779290 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | ICL7665A DIP8 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ICL7665A |
| Datasheet download |
| Part Number | ICL7665A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | DIP8 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-ICL7665A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-ICL7665A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | KU80486SX25 QFP New Original Download PDF datasheet for KU80486SX25.pdf |
|
PART ELECTRONICS | KSP42BU TO-92 New Original Download PDF datasheet for KSP42BU.pdf |
|
PART ELECTRONICS | D8740250GTH Original Package New Original Download PDF datasheet for D8740250GTH.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FS35R12YT3 Original Package New Original Download PDF datasheet for FS35R12YT3.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HM628512ALFP-7 SOP32 New Original Download PDF datasheet for HM628512ALFP-7.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EPF6016ATC100-2N QFP-10.. New Original Download PDF datasheet for EPF6016ATC100-2N.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HA16617P DIP New Original Download PDF datasheet for HA16617P.pdf |
|
PART ELECTRONICS | KIA4558P DIP New Original Download PDF datasheet for KIA4558P.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FDS6986S SOP8 New Original Download PDF datasheet for FDS6986S.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FS30ASJ-03 TO-252 New Original Download PDF datasheet for FS30ASJ-03.pdf |