| Part Number | IR7809A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 564080 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | IR7809A SOP8 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IR7809A |
| Datasheet download |
| Part Number | IR7809A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | SOP8 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-IR7809A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-IR7809A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | IRKH71-08 Original Package New Original Download PDF datasheet for IRKH71-08.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EE80C188EB25 PLCC New Original Download PDF datasheet for EE80C188EB25.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HUF75329D3S TO-252.. New Original Download PDF datasheet for HUF75329D3S.pdf |
|
PART ELECTRONICS | KV1861ETR-G SOD323 New Original Download PDF datasheet for KV1861ETR-G.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DS1020S-50+T&R SOP-16 New Original Download PDF datasheet for DS1020S-50+T&R.pdf |
|
PART ELECTRONICS | KMA2D4P20SA SOT-23 New Original Download PDF datasheet for KMA2D4P20SA.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EMIF09-BC03/L QFN New Original Download PDF datasheet for EMIF09-BC03/L.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IRFBC40SPBF TO-263 New Original Download PDF datasheet for IRFBC40SPBF.pdf |
|
PART ELECTRONICS | LF298 ZIP New Original Download PDF datasheet for LF298.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ILC7080AIM5285X SOT23-.. New Original Download PDF datasheet for ILC7080AIM5285X.pdf |