| Part Number | IRF520V |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 893660 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | IRF520V TO220 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IRF520V |
| Datasheet download |
| Part Number | IRF520V |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | TO220 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-IRF520V |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-IRF520V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | LC72131MD-TRM SSOP New Original Download PDF datasheet for LC72131MD-TRM.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DVXPLOREB1 Original Package New Original Download PDF datasheet for DVXPLOREB1.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DS26303-120 TQFP14.. New Original Download PDF datasheet for DS26303-120.pdf |
|
PART ELECTRONICS | JM38510/35202BDA SOP14 New Original Download PDF datasheet for JM38510/35202BDA.pdf |
|
PART ELECTRONICS | K4H510838C-ZCB3 BGA New Original Download PDF datasheet for K4H510838C-ZCB3.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DG201AK dip16 New Original Download PDF datasheet for DG201AK.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ISL6264CRZ QFN-40 New Original Download PDF datasheet for ISL6264CRZ.pdf |
|
PART ELECTRONICS | GSIB1560 DIP-4 New Original Download PDF datasheet for GSIB1560.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IDTCV115-2PVG SSOP New Original Download PDF datasheet for IDTCV115-2PVG.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EUA2310QIR1 TSSOP2.. New Original Download PDF datasheet for EUA2310QIR1.pdf |