| Part Number | IRFB20N50K |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 456640 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | IRFB20N50K TO-220 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IRFB20N50K |
| Datasheet download |
| Part Number | IRFB20N50K |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | TO-220 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-IRFB20N50K |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-IRFB20N50K |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | IDT72V841L15PFI QFP New Original Download PDF datasheet for IDT72V841L15PFI.pdf |
|
PART ELECTRONICS | LA73051-TLM SOP New Original Download PDF datasheet for LA73051-TLM.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EPM7256BFC256-7Q BGA New Original Download PDF datasheet for EPM7256BFC256-7Q.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FA5531N-A2-TE1 SOP New Original Download PDF datasheet for FA5531N-A2-TE1.pdf |
|
PART ELECTRONICS | LC1084CMTRAD TO-252 New Original Download PDF datasheet for LC1084CMTRAD.pdf |
|
PART ELECTRONICS | JM38510/65201BCA CDIP New Original Download PDF datasheet for JM38510/65201BCA.pdf |
|
PART ELECTRONICS | KLT25 SOP-8 New Original Download PDF datasheet for KLT25.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ICL7650SMJD DIP New Original Download PDF datasheet for ICL7650SMJD.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DSP56F802TA80 TQFP32 New Original Download PDF datasheet for DSP56F802TA80.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ENV77H12D5F Original Package New Original Download PDF datasheet for ENV77H12D5F.pdf |