| Part Number | IRFB9N60A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 698510 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | IRFB9N60A TO-220 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IRFB9N60A |
| Datasheet download |
| Part Number | IRFB9N60A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | TO-220 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-IRFB9N60A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-IRFB9N60A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | ICL3241ECA SSOP28 New Original Download PDF datasheet for ICL3241ECA.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IRF6665 DIP New Original Download PDF datasheet for IRF6665.pdf |
|
PART ELECTRONICS | F06C20C TO-220 New Original Download PDF datasheet for F06C20C.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FDS6670S_NL SOP-8 New Original Download PDF datasheet for FDS6670S_NL.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DS1021-25+T SOP16 New Original Download PDF datasheet for DS1021-25+T.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EP3C120F780I8N BGA780 New Original Download PDF datasheet for EP3C120F780I8N.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HUF75545P3 TO 220 New Original Download PDF datasheet for HUF75545P3.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FFP30UP20DNTU TO-220 New Original Download PDF datasheet for FFP30UP20DNTU.pdf |
|
PART ELECTRONICS | G971-230 SOP-8 New Original Download PDF datasheet for G971-230.pdf |
|
PART ELECTRONICS | G3SD-Z01P-PD-US-24VDC null New Original Download PDF datasheet for G3SD-Z01P-PD-US-24VDC.pdf |