| Part Number | IRFP37N50A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 138200 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | IRFP37N50A TO247 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IRFP37N50A |
| Datasheet download |
| Part Number | IRFP37N50A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | TO247 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-IRFP37N50A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-IRFP37N50A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | IRFP240 TO-247 New Original Download PDF datasheet for IRFP240.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DS1612+ DIP8 New Original Download PDF datasheet for DS1612+.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HD74LS07P DIP14 New Original Download PDF datasheet for HD74LS07P.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IDT74FCT163244APVG SOP New Original Download PDF datasheet for IDT74FCT163244APVG.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DS2176 DIP-24 New Original Download PDF datasheet for DS2176.pdf |
|
PART ELECTRONICS | LFCN-6000+ Original Package New Original Download PDF datasheet for LFCN-6000+.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EL5102IWZ SOT23-.. New Original Download PDF datasheet for EL5102IWZ.pdf |
|
PART ELECTRONICS | G245A-1 TI New Original Download PDF datasheet for G245A-1.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IRKH56-08 Original Package New Original Download PDF datasheet for IRKH56-08.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EP2C20F484C7 FBGA48.. New Original Download PDF datasheet for EP2C20F484C7.pdf |