| Part Number | IRFR420A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 808810 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | IRFR420A TO-252 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IRFR420A |
| Datasheet download |
| Part Number | IRFR420A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | TO-252 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-IRFR420A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-IRFR420A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | DTA123EUA SOT323 New Original Download PDF datasheet for DTA123EUA.pdf |
|
PART ELECTRONICS | F12S12/500Z Original Package New Original Download PDF datasheet for F12S12/500Z.pdf |
|
PART ELECTRONICS | LC822961WL-YKO-TBM-E BGA New Original Download PDF datasheet for LC822961WL-YKO-TBM-E.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FDS6685 SOP-8 New Original Download PDF datasheet for FDS6685.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IRF7523D1 TSSOP8 New Original Download PDF datasheet for IRF7523D1.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FDS6679Z_NL SOP-8 New Original Download PDF datasheet for FDS6679Z_NL.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ELM9333AB-S SOT-89 New Original Download PDF datasheet for ELM9333AB-S.pdf |
|
PART ELECTRONICS | GC49C501G1-SJ20IP SOP/7... New Original Download PDF datasheet for GC49C501G1-SJ20IP.pdf |
|
PART ELECTRONICS | K6R4016V1D-UI15 TSOP New Original Download PDF datasheet for K6R4016V1D-UI15.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IRL1404S TO-263 New Original Download PDF datasheet for IRL1404S.pdf |