| Part Number | IRFU1N60A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 172580 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | IRFU1N60A TO-251 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IRFU1N60A |
| Datasheet download |
| Part Number | IRFU1N60A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | TO-251 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-IRFU1N60A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-IRFU1N60A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | FS6128-04 SOP-8P New Original Download PDF datasheet for FS6128-04.pdf |
|
PART ELECTRONICS | F761536A/P-SHK BGA New Original Download PDF datasheet for F761536A/P-SHK.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DPS326718 SSOP20 New Original Download PDF datasheet for DPS326718.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IRFD110P DIP New Original Download PDF datasheet for IRFD110P.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HA9P5221-5 SOP New Original Download PDF datasheet for HA9P5221-5.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IDT72V235L10PF QFP64 New Original Download PDF datasheet for IDT72V235L10PF.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EM02R206N TSSOP New Original Download PDF datasheet for EM02R206N.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FB1F3P SOT23-.. New Original Download PDF datasheet for FB1F3P.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DF1084-33 TO263-.. New Original Download PDF datasheet for DF1084-33.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HD404710A06FS QFP New Original Download PDF datasheet for HD404710A06FS.pdf |