| Part Number | IRFU420A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 631420 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | IRFU420A TO-251 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IRFU420A |
| Datasheet download |
| Part Number | IRFU420A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | TO-251 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-IRFU420A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-IRFU420A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | IDT79R4600-80G PGA New Original Download PDF datasheet for IDT79R4600-80G.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HMU16GC-45 PGA New Original Download PDF datasheet for HMU16GC-45.pdf |
|
PART ELECTRONICS | K7I321884C-FC25 BGA New Original Download PDF datasheet for K7I321884C-FC25.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HN27C1024HCC-10 PLCC-4.. New Original Download PDF datasheet for HN27C1024HCC-10.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FX5700ULTRA BGA New Original Download PDF datasheet for FX5700ULTRA.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FM75HA-10 Original Package New Original Download PDF datasheet for FM75HA-10.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DS75176BTN DIP8 New Original Download PDF datasheet for DS75176BTN.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DP7261WI SOP-24 New Original Download PDF datasheet for DP7261WI.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EP3C120F484C7N BGA New Original Download PDF datasheet for EP3C120F484C7N.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HD74AC08FPEL(p/b) SOP-14.. New Original Download PDF datasheet for HD74AC08FPEL(p/b).pdf |