| Part Number | IRG4BC20W |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 791900 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | IRG4BC20W TO-220 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IRG4BC20W |
| Datasheet download |
| Part Number | IRG4BC20W |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | TO-220 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-IRG4BC20W |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-IRG4BC20W |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | IDT71V16SA10PH SOP New Original Download PDF datasheet for IDT71V16SA10PH.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HC139SJ SOP16 New Original Download PDF datasheet for HC139SJ.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IRF7503 TSSOP8 New Original Download PDF datasheet for IRF7503.pdf |
|
PART ELECTRONICS | KEIC-213-2 QFP New Original Download PDF datasheet for KEIC-213-2.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FMS6417CH QFP New Original Download PDF datasheet for FMS6417CH.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EP1K100FC484-3 BGA New Original Download PDF datasheet for EP1K100FC484-3.pdf |
|
PART ELECTRONICS | KM68U1000ELTGI-7L TSOP New Original Download PDF datasheet for KM68U1000ELTGI-7L.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FQD4N60 TO-252 New Original Download PDF datasheet for FQD4N60.pdf |
|
PART ELECTRONICS | KA7631 SIP-10 New Original Download PDF datasheet for KA7631.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ES3883F QFP New Original Download PDF datasheet for ES3883F.pdf |