| Part Number | KA3842A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 717650 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | KA3842A DIP8 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | KA3842A |
| Datasheet download |
| Part Number | KA3842A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | DIP8 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-KA3842A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-KA3842A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | EP2S90F1020C5 BGA New Original Download PDF datasheet for EP2S90F1020C5.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HM62832HJP-25 N/A New Original Download PDF datasheet for HM62832HJP-25.pdf |
|
PART ELECTRONICS | H57V1262GTR-60C TSOP New Original Download PDF datasheet for H57V1262GTR-60C.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DS88C20N DIP14 New Original Download PDF datasheet for DS88C20N.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DL-7140-211PC Original Package New Original Download PDF datasheet for DL-7140-211PC.pdf |
|
PART ELECTRONICS | LC7367JM-TRM SOP New Original Download PDF datasheet for LC7367JM-TRM.pdf |
|
PART ELECTRONICS | E28F400 TSOP48 New Original Download PDF datasheet for E28F400.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FAN7930DMX SOP-8 New Original Download PDF datasheet for FAN7930DMX.pdf |
|
PART ELECTRONICS | KBJ1510 DIP-4 New Original Download PDF datasheet for KBJ1510.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IRF7752 TSSOP8 New Original Download PDF datasheet for IRF7752.pdf |