| Part Number | L4972A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 770340 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | L4972A DIP/20 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | L4972A |
| Datasheet download |
| Part Number | L4972A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | DIP/20 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-L4972A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-L4972A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | G6A-234P-ST-US-24VDC DIP-8 New Original Download PDF datasheet for G6A-234P-ST-US-24VDC.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IRFZ48NL TO-262 New Original Download PDF datasheet for IRFZ48NL.pdf |
|
PART ELECTRONICS | INA115AV SOP16 New Original Download PDF datasheet for INA115AV.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ICL7600CPD DIP New Original Download PDF datasheet for ICL7600CPD.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ICL3232ECAZ-T SSOP New Original Download PDF datasheet for ICL3232ECAZ-T.pdf |
|
PART ELECTRONICS | GBU808-TU GBU New Original Download PDF datasheet for GBU808-TU.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HM6264BLSP-10L DIP New Original Download PDF datasheet for HM6264BLSP-10L.pdf |
|
PART ELECTRONICS | L99DZ70XP SSOP New Original Download PDF datasheet for L99DZ70XP.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HI9P201-5Z SOP-16 New Original Download PDF datasheet for HI9P201-5Z.pdf |
|
PART ELECTRONICS | L7912CP TO-220.. New Original Download PDF datasheet for L7912CP.pdf |