| Part Number | L6506A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 623220 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | L6506A DIP New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | L6506A |
| Datasheet download |
| Part Number | L6506A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | DIP |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-L6506A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-L6506A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | HD647180X0CP6 PLCC84 New Original Download PDF datasheet for HD647180X0CP6.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DB107 DIP New Original Download PDF datasheet for DB107.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IXSH35N120A TO-220 New Original Download PDF datasheet for IXSH35N120A.pdf |
|
PART ELECTRONICS | KS8995X QFP New Original Download PDF datasheet for KS8995X.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ISL95710WIU10Z MSOP-1.. New Original Download PDF datasheet for ISL95710WIU10Z.pdf |
|
PART ELECTRONICS | L78L12ACU SOT-89 New Original Download PDF datasheet for L78L12ACU.pdf |
|
PART ELECTRONICS | GS1T70-D540/2 Original Package New Original Download PDF datasheet for GS1T70-D540/2.pdf |
|
PART ELECTRONICS | INA166UA SOIC14.. New Original Download PDF datasheet for INA166UA.pdf |
|
PART ELECTRONICS | LA8Y109RLF Original Package New Original Download PDF datasheet for LA8Y109RLF.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ICM7128CIJI DIP New Original Download PDF datasheet for ICM7128CIJI.pdf |