| Part Number | LD1117AG-1.8V |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 234720 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | LD1117AG-1.8V SOT-22.. New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LD1117AG-1.8V |
| Datasheet download |
| Part Number | LD1117AG-1.8V |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | SOT-22.. |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-LD1117AG-1.8V |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-LD1117AG-1.8V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | FDS6699Z SOP-8 New Original Download PDF datasheet for FDS6699Z.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IRF7477TR SOP-8 New Original Download PDF datasheet for IRF7477TR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | G9091-250TO1U SOT23-.. New Original Download PDF datasheet for G9091-250TO1U.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HUFA75345P3 TO-220 New Original Download PDF datasheet for HUFA75345P3.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HT9200A SOP8 New Original Download PDF datasheet for HT9200A.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HD6417316BP120 QFP New Original Download PDF datasheet for HD6417316BP120.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DP83815CVNG QFP New Original Download PDF datasheet for DP83815CVNG.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EN80C186EB13 PLCC New Original Download PDF datasheet for EN80C186EB13.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ICS9LPR309AKLFT QFN New Original Download PDF datasheet for ICS9LPR309AKLFT.pdf |
|
PART ELECTRONICS | L3036FN-C PLCC New Original Download PDF datasheet for L3036FN-C.pdf |