| Part Number | LG550A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 645000 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | LG550A QFP240 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 2 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LG550A |
| Datasheet download |
| Part Number | LG550A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | QFP240 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-LG550A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-LG550A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | LA4582C QFP New Original Download PDF datasheet for LA4582C.pdf |
|
PART ELECTRONICS | KA3361 SOP New Original Download PDF datasheet for KA3361.pdf |
|
PART ELECTRONICS | JC050F Original Package New Original Download PDF datasheet for JC050F.pdf |
|
PART ELECTRONICS | IN74HC138AN DIP-16 New Original Download PDF datasheet for IN74HC138AN.pdf |
|
PART ELECTRONICS | FAN6520BMX SOP8 New Original Download PDF datasheet for FAN6520BMX.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HD74HC132FP SOP New Original Download PDF datasheet for HD74HC132FP.pdf |
|
PART ELECTRONICS | EL9202ILZ QFN-24 New Original Download PDF datasheet for EL9202ILZ.pdf |
|
PART ELECTRONICS | DS80C320QCG+ PLCC New Original Download PDF datasheet for DS80C320QCG+.pdf |
|
PART ELECTRONICS | LFXP6C-4FN256C-3I BGA New Original Download PDF datasheet for LFXP6C-4FN256C-3I.pdf |
|
PART ELECTRONICS | HSC226-NTRF-E SOD523 New Original Download PDF datasheet for HSC226-NTRF-E.pdf |