| Part Number | MC74HCT74A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 450580 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | MC74HCT74A SOP-14 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 3 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MC74HCT74A |
| Datasheet download |
| Part Number | MC74HCT74A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | SOP-14 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-MC74HCT74A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-MC74HCT74A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | LMC568CN DIP-8P New Original Download PDF datasheet for LMC568CN.pdf |
|
PART ELECTRONICS | LM4040B50IDBZ SOT-23 New Original Download PDF datasheet for LM4040B50IDBZ.pdf |
|
PART ELECTRONICS | LT3463EDD QFN New Original Download PDF datasheet for LT3463EDD.pdf |
|
PART ELECTRONICS | LNBP20CR TO/220 New Original Download PDF datasheet for LNBP20CR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | NTK3139P SOT-72.. New Original Download PDF datasheet for NTK3139P.pdf |
|
PART ELECTRONICS | LT1790ACS6-3 SOT-23.. New Original Download PDF datasheet for LT1790ACS6-3.pdf |
|
PART ELECTRONICS | M48T59Y-70MH1 SOP New Original Download PDF datasheet for M48T59Y-70MH1.pdf |
|
PART ELECTRONICS | MC74HC138AFL1 SOP5.2 New Original Download PDF datasheet for MC74HC138AFL1.pdf |
|
PART ELECTRONICS | LTC7541AJSWAKSW SOP New Original Download PDF datasheet for LTC7541AJSWAKSW.pdf |
|
PART ELECTRONICS | MX7528EQP PLCC New Original Download PDF datasheet for MX7528EQP.pdf |