| Part Number | P82C55A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 399840 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | P82C55A DIP New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 4 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | P82C55A |
| Datasheet download |
| Part Number | P82C55A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | DIP |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-P82C55A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-P82C55A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | SN74AC11010D SOP New Original Download PDF datasheet for SN74AC11010D.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN9C236DJG QFN P/.. New Original Download PDF datasheet for SN9C236DJG.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PCA9539RPW TSSOP2.. New Original Download PDF datasheet for PCA9539RPW.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SSM6P15FE ES6 New Original Download PDF datasheet for SSM6P15FE.pdf |
|
PART ELECTRONICS | RTL2831U QFP64 New Original Download PDF datasheet for RTL2831U.pdf |
|
PART ELECTRONICS | P2003EV SOP-8 New Original Download PDF datasheet for P2003EV.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PEB20950NV2.1 PLCC-4.. New Original Download PDF datasheet for PEB20950NV2.1.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SS33-13-F DO-214.. New Original Download PDF datasheet for SS33-13-F.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SY10E151JC PLCC-2.. New Original Download PDF datasheet for SY10E151JC.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SA5532D8 SOP8 New Original Download PDF datasheet for SA5532D8.pdf |