| Part Number | PCI16C72A/JW |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 191840 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PCI16C72A/JW DIP New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 4 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PCI16C72A/JW |
| Datasheet download |
| Part Number | PCI16C72A/JW |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | DIP |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-PCI16C72A/JW |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-PCI16C72A/JW |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | SC1102ASTR SOP14 New Original Download PDF datasheet for SC1102ASTR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PT5522C EPM5 New Original Download PDF datasheet for PT5522C.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ST25P10V6 QFN New Original Download PDF datasheet for ST25P10V6.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PCD8005HL/114 TQFP New Original Download PDF datasheet for PCD8005HL/114.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PRLL5819 SOD87 New Original Download PDF datasheet for PRLL5819.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SPP80N10L TO-220 New Original Download PDF datasheet for SPP80N10L.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PIC18F25J10-I/SP DIP28 New Original Download PDF datasheet for PIC18F25J10-I/SP.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74LS161ANSRG4 TI New Original Download PDF datasheet for SN74LS161ANSRG4.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SMBJ188CA-E3/52 DO-214.. New Original Download PDF datasheet for SMBJ188CA-E3/52.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74ALVCH16952DGGR TSSOP New Original Download PDF datasheet for SN74ALVCH16952DGGR.pdf |