| Part Number | PCM1606EG/2K |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 224870 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PCM1606EG/2K SSOP New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 4 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PCM1606EG/2K |
| Datasheet download |
| Part Number | PCM1606EG/2K |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | SSOP |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-PCM1606EG/2K |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-PCM1606EG/2K |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | P580-38OCL Original Package New Original Download PDF datasheet for P580-38OCL.pdf |
|
PART ELECTRONICS | S20C40C TO-220 New Original Download PDF datasheet for S20C40C.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74LVCH16244A TSSOP4.. New Original Download PDF datasheet for SN74LVCH16244A.pdf |
|
PART ELECTRONICS | STW9NA80 TO-3P New Original Download PDF datasheet for STW9NA80.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74LS158DR SOIC16 New Original Download PDF datasheet for SN74LS158DR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PT3800 DIP16 New Original Download PDF datasheet for PT3800.pdf |
|
PART ELECTRONICS | TA2109F SOP24 New Original Download PDF datasheet for TA2109F.pdf |
|
PART ELECTRONICS | TC1017-2.7VCTTR SOT-15.. New Original Download PDF datasheet for TC1017-2.7VCTTR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN7002W SOT-32.. New Original Download PDF datasheet for SN7002W.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SY100EL15LZI SOP-16 New Original Download PDF datasheet for SY100EL15LZI.pdf |