| Part Number | PCM1716E/2K |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 487500 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PCM1716E/2K SSOP New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 4 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PCM1716E/2K |
| Datasheet download |
| Part Number | PCM1716E/2K |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | SSOP |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-PCM1716E/2K |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-PCM1716E/2K |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | SN75372DR SMD8 New Original Download PDF datasheet for SN75372DR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | R5323N003B-TR-F SOT23 New Original Download PDF datasheet for R5323N003B-TR-F.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SP3222EBEY TSSOP-.. New Original Download PDF datasheet for SP3222EBEY.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SP481RCN SOIC8 New Original Download PDF datasheet for SP481RCN.pdf |
|
PART ELECTRONICS | STP35NF10 TO220 New Original Download PDF datasheet for STP35NF10.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SKKE330F14 Original Package New Original Download PDF datasheet for SKKE330F14.pdf |
|
PART ELECTRONICS | RC28F128J3C120 BGA New Original Download PDF datasheet for RC28F128J3C120.pdf |
|
PART ELECTRONICS | S3C7335X31-QWR5 QFP New Original Download PDF datasheet for S3C7335X31-QWR5.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SSM2302CPZ Original Package New Original Download PDF datasheet for SSM2302CPZ.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SY89202UMG QFN32 New Original Download PDF datasheet for SY89202UMG.pdf |