| Part Number | PCM1717E/2K |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 877490 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PCM1717E/2K SSOP New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 4 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PCM1717E/2K |
| Datasheet download |
| Part Number | PCM1717E/2K |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | SSOP |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-PCM1717E/2K |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-PCM1717E/2K |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | SN74BCT2827CNT DIP/24 New Original Download PDF datasheet for SN74BCT2827CNT.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PM39LV040-70JC PLCC/3.. New Original Download PDF datasheet for PM39LV040-70JC.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PTH12060WAZT DIP10 New Original Download PDF datasheet for PTH12060WAZT.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PC845I SMD-16 New Original Download PDF datasheet for PC845I.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SC300-33KC QFP New Original Download PDF datasheet for SC300-33KC.pdf |
|
PART ELECTRONICS | T7295IP DIP New Original Download PDF datasheet for T7295IP.pdf |
|
PART ELECTRONICS | RTS5186 QFP48 New Original Download PDF datasheet for RTS5186.pdf |
|
PART ELECTRONICS | STS15N4LLF3 SOP-8 New Original Download PDF datasheet for STS15N4LLF3.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74CBT6800CPWG4 TSSOP2.. New Original Download PDF datasheet for SN74CBT6800CPWG4.pdf |
|
PART ELECTRONICS | RN5VD30AA-TR SOT-15.. New Original Download PDF datasheet for RN5VD30AA-TR.pdf |