| Part Number | PCM1748KE/2K |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 240360 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PCM1748KE/2K SSOP16 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 4 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PCM1748KE/2K |
| Datasheet download |
| Part Number | PCM1748KE/2K |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | SSOP16 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-PCM1748KE/2K |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-PCM1748KE/2K |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | SDUS5-002G Module New Original Download PDF datasheet for SDUS5-002G.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SNJ54LS598J CDIP/2.. New Original Download PDF datasheet for SNJ54LS598J.pdf |
|
PART ELECTRONICS | S29GL064A10TFIR70 TSSOP New Original Download PDF datasheet for S29GL064A10TFIR70.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SII1162CSUTR TSSOP4.. New Original Download PDF datasheet for SII1162CSUTR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74LVC1G04DCK Original Package New Original Download PDF datasheet for SN74LVC1G04DCK.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SMBJ5352B SMB New Original Download PDF datasheet for SMBJ5352B.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SD103CW SOD123 New Original Download PDF datasheet for SD103CW.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74LS123 SOP New Original Download PDF datasheet for SN74LS123.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SI9420DY-T1 SO-8 New Original Download PDF datasheet for SI9420DY-T1.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74LS219AN DIP-16.. New Original Download PDF datasheet for SN74LS219AN.pdf |