| Part Number | PCT-12A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 176120 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PCT-12A DIP New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 4 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PCT-12A |
| Datasheet download |
| Part Number | PCT-12A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | DIP |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-PCT-12A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-PCT-12A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | SC1105CS SO8 New Original Download PDF datasheet for SC1105CS.pdf |
|
PART ELECTRONICS | QM10E3Y-2HB Original Package New Original Download PDF datasheet for QM10E3Y-2HB.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SBL1040 TO-220 New Original Download PDF datasheet for SBL1040.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SFX836LC601 QFN New Original Download PDF datasheet for SFX836LC601.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SRL1SR011J O-NEW New Original Download PDF datasheet for SRL1SR011J.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PC314 SOP4 New Original Download PDF datasheet for PC314.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SPX29300T-L-2.5/TR TO263 New Original Download PDF datasheet for SPX29300T-L-2.5/TR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PI49FCT3805DQX SSOP New Original Download PDF datasheet for PI49FCT3805DQX.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SRF10-20 TO-220.. New Original Download PDF datasheet for SRF10-20.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN65LBC176ID SOP-8 New Original Download PDF datasheet for SN65LBC176ID.pdf |