| Part Number | PIC16F628A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 166310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PIC16F628A DIP18 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 4 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PIC16F628A |
| Datasheet download |
| Part Number | PIC16F628A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | DIP18 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-PIC16F628A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-PIC16F628A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | STA403A ZIP New Original Download PDF datasheet for STA403A.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SIL06C-12SADJ-HJ Original Package New Original Download PDF datasheet for SIL06C-12SADJ-HJ.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74LV4051AD SOP16 New Original Download PDF datasheet for SN74LV4051AD.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74AC86NSR TI New Original Download PDF datasheet for SN74AC86NSR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SY100E222LTI QFP New Original Download PDF datasheet for SY100E222LTI.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SFAF508G TO-220.. New Original Download PDF datasheet for SFAF508G.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74LS245DBR TI New Original Download PDF datasheet for SN74LS245DBR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | T15V256A-70P TSSOP New Original Download PDF datasheet for T15V256A-70P.pdf |
|
PART ELECTRONICS | STM6922 SOIC-8 New Original Download PDF datasheet for STM6922.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN54AS240J DIP New Original Download PDF datasheet for SN54AS240J.pdf |