| Part Number | S6055K |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 345870 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | S6055K TO-3P New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 4 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | S6055K |
| Datasheet download |
| Part Number | S6055K |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | TO-3P |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-S6055K |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-S6055K |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | S39421S SOP24 New Original Download PDF datasheet for S39421S.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PLHS16L8AN DIP New Original Download PDF datasheet for PLHS16L8AN.pdf |
|
PART ELECTRONICS | RB161L-40T25E SMD New Original Download PDF datasheet for RB161L-40T25E.pdf |
|
PART ELECTRONICS | STD3NM50 SOT-25.. New Original Download PDF datasheet for STD3NM50.pdf |
|
PART ELECTRONICS | RTM363-882 SSOP New Original Download PDF datasheet for RTM363-882.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SMP1320-079 SOD523 New Original Download PDF datasheet for SMP1320-079.pdf |
|
PART ELECTRONICS | RC28F256J3C125 BGA New Original Download PDF datasheet for RC28F256J3C125.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PACDN010TS TSSOP-.. New Original Download PDF datasheet for PACDN010TS.pdf |
|
PART ELECTRONICS | P2410ND00OA05R2 SOT23-.. New Original Download PDF datasheet for P2410ND00OA05R2.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SC4808B-1MSTRT MSOP-1.. New Original Download PDF datasheet for SC4808B-1MSTRT.pdf |