| Part Number | S7160-30A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 471370 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | S7160-30A PLCC-8.. New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 4 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | S7160-30A |
| Datasheet download |
| Part Number | S7160-30A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | PLCC-8.. |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-S7160-30A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-S7160-30A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | PRN10116N4701J SMD New Original Download PDF datasheet for PRN10116N4701J.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PMB6250V2.1 QFP New Original Download PDF datasheet for PMB6250V2.1.pdf |
|
PART ELECTRONICS | P0803BVG SOP-8 New Original Download PDF datasheet for P0803BVG.pdf |
|
PART ELECTRONICS | ROP1011097/CR2A TSSOP New Original Download PDF datasheet for ROP1011097/CR2A.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74AC374DBRG4 TI New Original Download PDF datasheet for SN74AC374DBRG4.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74AHCT14NSR TI New Original Download PDF datasheet for SN74AHCT14NSR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SD2203API DIP New Original Download PDF datasheet for SD2203API.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN7442AN DIP New Original Download PDF datasheet for SN7442AN.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74LVC841ADBR TI New Original Download PDF datasheet for SN74LVC841ADBR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74ALVCH162260GR TSSOP New Original Download PDF datasheet for SN74ALVCH162260GR.pdf |