| Part Number | SG3525A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 174120 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | SG3525A DIP16 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 4 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SG3525A |
| Datasheet download |
| Part Number | SG3525A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | DIP16 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-SG3525A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-SG3525A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | SN54LS279J CDIP16 New Original Download PDF datasheet for SN54LS279J.pdf |
|
PART ELECTRONICS | P500-G120-WH DFN New Original Download PDF datasheet for P500-G120-WH.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SMBJ180CA-TR DO-214.. New Original Download PDF datasheet for SMBJ180CA-TR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74HC02NSR SOP5.2 New Original Download PDF datasheet for SN74HC02NSR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SSM3J109TU SC-88 New Original Download PDF datasheet for SSM3J109TU.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PI5C3126Q QSOP-1.. New Original Download PDF datasheet for PI5C3126Q.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PSG507ACFN PLCC28 New Original Download PDF datasheet for PSG507ACFN.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SI4160DY-T1-GE3 SOP-8 New Original Download PDF datasheet for SI4160DY-T1-GE3.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SR1581AA4 QFP New Original Download PDF datasheet for SR1581AA4.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PEX8114-AA13BI BGA New Original Download PDF datasheet for PEX8114-AA13BI.pdf |