| Part Number | SS466A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 530480 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | SS466A TO-92 New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 4 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SS466A |
| Datasheet download |
| Part Number | SS466A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | TO-92 |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-SS466A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-SS466A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | RLZTE-115.1B LL-34 New Original Download PDF datasheet for RLZTE-115.1B.pdf |
|
PART ELECTRONICS | RB411D SOT-23 New Original Download PDF datasheet for RB411D.pdf |
|
PART ELECTRONICS | STI7100GWCE BGA New Original Download PDF datasheet for STI7100GWCE.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SST59D3005/SST59D3300 Original Package New Original Download PDF datasheet for SST59D3005/SST59D3300.pdf |
|
PART ELECTRONICS | P87C54SBPN IC New Original Download PDF datasheet for P87C54SBPN.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74HC11N DIP New Original Download PDF datasheet for SN74HC11N.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SC603IMLTR MLPD-1.. New Original Download PDF datasheet for SC603IMLTR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | RD9.1M SOT-23 New Original Download PDF datasheet for RD9.1M.pdf |
|
PART ELECTRONICS | RN6001 SOT-89 New Original Download PDF datasheet for RN6001.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74LV4040ADR TIBB New Original Download PDF datasheet for SN74LV4040ADR.pdf |