| Part Number | STM32F103R6T6A |
|---|---|
| Manufacturer | PART ELECTRONICS |
| Quantity in stock | 369770 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | STM32F103R6T6A LQFP-6.. New Original |
| Category | Electronic Components |
| Family | Semiconductor - 4 |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | STM32F103R6T6A |
| Datasheet download |
| Part Number | STM32F103R6T6A |
|---|---|
| Production Status (Lifecycle) | Stock Available |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks |
| Condition | New & Unused |
| Shipping way | DHL / FEDEX / UPS / TNT / EMS / Normal Post |
| Package Type | LQFP-6.. |
| Series | - |
| Output Configuration | - |
| Output Type | - |
| Number of Bits | - |
| Number of Regulators | - |
| Input Voltage | - |
| Output Voltage | - |
| Output Current | - |
| Supply Current | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | contact us |
| Supplier Device Package | - |
| Other Part Number | IC-STM32F103R6T6A |
| Application | Email for details |
| Replacement Part Number | PART-STM32F103R6T6A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PART ELECTRONICS | PS7200E-1A-F3-F4 SOP-4 New Original Download PDF datasheet for PS7200E-1A-F3-F4.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SAA7391HL/M3 QFP New Original Download PDF datasheet for SAA7391HL/M3.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SN74LVC1G80DBVR SOT23-.. New Original Download PDF datasheet for SN74LVC1G80DBVR.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SA647DK SSOP-2.. New Original Download PDF datasheet for SA647DK.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SAA1042A DIP New Original Download PDF datasheet for SAA1042A.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PS7431-1A-F3-A SOP-4 New Original Download PDF datasheet for PS7431-1A-F3-A.pdf |
|
PART ELECTRONICS | PQ09RF11 TO-220 New Original Download PDF datasheet for PQ09RF11.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SI7840 CLCC New Original Download PDF datasheet for SI7840.pdf |
|
PART ELECTRONICS | STP6NB50FP TO220 New Original Download PDF datasheet for STP6NB50FP.pdf |
|
PART ELECTRONICS | SG1525AJ/883B CDIP New Original Download PDF datasheet for SG1525AJ/883B.pdf |