| Part Number | MC33910G5AC |
|---|---|
| Manufacturer | NXP |
| Quantity in stock | 486060 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Pref DRVR Dual 5.5V to 18V 32-Pin LQFP Tray |
| Category | Communication |
| Family | Peripheral |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MC33910G5AC |
| Datasheet download |
| Part Number | MC33910G5AC |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Turn-On Delay Time | 10000 ns |
| MSL Level | 3 |
| Pin Count | 32 |
| Operating Supply Voltage | 5.5 to 18 V |
| Maximum Supply Current | 0.0045 A |
| Maximum Turn-Off Delay Time | 10000 ns |
| Max Processing Temp | 260 |
| Number of Drivers | 2 |
| Supplier Package | LQFP |
| Product Dimensions | 7 x 7 x 1.45 mm |
| Package | 32LQFP |
| Replacement Part Number | PART-MC33910G5AC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Microchip | USB 2.0 Hi-Speed Hub Controller 36-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for USB2512B-AEZG-TR.pdf |
|
Microchip | Single Zone 3D Gesture Controller 28-Pin QFN EP Tube Tray Download PDF datasheet for MGC3130-I MQ.pdf |
|
Broadcom | ASROCK 3108 MROMB TSOC ,16PD, TU - |
|
Renesas Electronics | USB3.0 Host Controller 68-Pin QFN EP Download PDF datasheet for UPD720201K8-701-BAC-A.pdf |
|
Microchip | USB 2.0 Hi-Speed Hub Controller 36-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for USB2514BI-AEZG-TR.pdf |
|
Microchip | Super I O controller with LPC Interface Download PDF datasheet for SCH3106-NU.pdf |
|
Digi International | 5-Port Network Attached USB Hub with Multi-Host Connection International Download PDF datasheet for AW-USB-5M-W.pdf |
|
Renesas Electronics | I O Controller USB Controller 121-Pin F-BGA Download PDF datasheet for UPD720102F1-CA7-A.pdf |
|
Intel | I O Controller 689-Pin BGA Download PDF datasheet for NHE6300ESB SL7XJ.pdf |
|
Digi International | 14-Port Network Attached USB Hub International Download PDF datasheet for AW-USB-14-W.pdf |