| Part Number | SN75451BDR |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 204830 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Pref DRVR Dual 4.75V to 5.25V 725mW 8-Pin SOIC T R |
| Category | Communication |
| Family | Peripheral |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SN75451BDR |
| Datasheet download |
| Part Number | SN75451BDR |
|---|---|
| Maximum Supply Current | 0.065 A |
| Number of Drivers | 2 |
| Maximum Turn-On Delay Time | 8 ns |
| Maximum Turn-Off Delay Time | 12 ns |
| Supplier Package | SOIC |
| Maximum Propagation Delay Time | 25 ns |
| Maximum Input Voltage | 5.5 V |
| Product Dimensions | 5 x 4 x 1.5 mm |
| MSL Level | 1 |
| Operating Supply Voltage | 4.75 to 5.25 V |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Gold |
| Pin Count | 8 |
| Package | 8SOIC |
| Replacement Part Number | PART-SN75451BDR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Microchip | Hub Controller 24-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for USB2422-I MJ.pdf |
|
Intersil | CMOS Programmable Peripheral Interface 44-Pin PLCC T R Download PDF datasheet for IS82C55AZ96.pdf |
|
Texas Instruments | Pref DRVR Dual 4.75V to 5.25V 8-Pin SOP T R Download PDF datasheet for SN75452BPSR.pdf |
|
Microchip | 7-Port SS HS USB Hub Controller 72-Pin QFN T R Download PDF datasheet for USB5537B-5000AKZE.pdf |
|
Microchip | I O Controller USB Controller 0.34A 56-Pin QFN EP Download PDF datasheet for USB2524-ABZJ.pdf |
|
SI-EN TECHNOLOGY | I O Controller IC, Multifunction, Key-Scan, 16 Ports, WQFN-24, -40 to +125\u00b0C Download PDF datasheet for SN7325A424E.pdf |
|
Etron Technology | USB3.0 Host Controller 100-Pin TQFP Download PDF datasheet for EJ168A.pdf |
|
Molex | Brad\u00ae IO-Link* Digital Hub, IP67, 8 Ports M12, 12 Inputs 4 Outputs, PNP Download PDF datasheet for 1121035001.pdf |
|
Microchip | Flash Media Controller 48-Pin QFN EP Download PDF datasheet for USB2640-HZH-02.pdf |
|
Digi International | 14-Port Network Attached USB Hub International Download PDF datasheet for AW-USB-14-W.pdf |