| Part Number | ITR8307 L24 TR8 |
|---|---|
| Manufacturer | Everlight |
| Quantity in stock | 604510 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Photointerrupter Reflective Transistor 4-Pin T R |
| Category | Optoelectronics |
| Family | Infrared |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ITR8307 L24 TR8 |
| Datasheet download |
| Part Number | ITR8307 L24 TR8 |
|---|---|
| Product Dimensions | 3.4 x 2.7 x 1.5 mm |
| Maximum Collector Current | 20 mA |
| Wavelength | 940 nm |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 15 V |
| Maximum Rise Time | 400000 ns |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Maximum Power Dissipation | 100 mW |
| Maximum Reverse Voltage | 6 V |
| Type | Reflective |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Fall Time | 400000 ns |
| Maximum Forward Current | 50 mA |
| Package | 4 |
| Replacement Part Number | PART-ITR8307 L24 TR8 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Broadcom | Vertical-cavity surface-emitting laser (VCSEL) 4X25G WL850NM QSFP28 - |
|
Liteon Opto | Phototransistor IR Chip Silicon 2-Pin T-1 Download PDF datasheet for LTR-4206E.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Phototransistor IR Chip Silicon 880nm 2-Pin T-1 3 4 Bulk Download PDF datasheet for QSD123.pdf |
|
Vishay | Photointerrupter Transmissive 3mm Phototransistor 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for TCPT1300X01.pdf |
|
ROHM | REFECTIVE PHOTOSENSOERS - |
|
ROHM | PHOTOINTERRUPTER POWER-SAVING TYPE Download PDF datasheet for RPI-352EC1N.pdf |
|
ROHM | Phototransistor Chip 800nm 2 SMD T R Download PDF datasheet for SCM-014TBT86B.pdf |
|
OSRAM Opto Semiconductors | Photodiode PIN Chip 900nm 0.59A W Sensitivity 2-Pin T-1 3 4 T R Download PDF datasheet for SFH213FA.pdf |
|
OSRAM Opto Semiconductors | Photodiode PIN Chip 950nm 0.59A W Sensitivity 2-Pin PDIL SMD Download PDF datasheet for BPW 34 FS.pdf |
|
ROHM | Photointerrupter Transmissive 2mm Phototransistor 4-Pin Download PDF datasheet for RPI-243.pdf |